IEEE Hakkında

 

IEEE_125

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan IEEE, teknolojinin ilerlemesinde önder rol üstlenen bir birliktir. IEEE’nin açılımı, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsüdür. Kurulumundan bu yana sadece elektrik ve elektronik mühendislerine yönelik olmaktan çıkarak tüm mühendislik ve pozitif bilim dallarına ve teknolojiyle ilgilenen herkese hitap eden bi hal alan IEEE’nin açılımı artık Institute of Engineers and Everybody Else olarak değiştirilmiş ve çok yönlü yapısı vurgulanmaya başlamıştır. 1963 yılında AIEE(1884′te kurulmuş Amerikan Elektrik Mühendisleri Enstitüsü) ve IRE (1912′de kurulmuş Radyo Mühendisleri Enstitüsü)’nin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.

Kuruluşundan bu yana IEEE,

Elektro-teknoloji ve ilgili bilim dallarının kuram ve uygulamalarını ilerletmiş,

Teknolojide yenilikçi ve hızlandırıcı görev almış,

Çok çeşitli hizmetleri ve programlarıyla üyelerinin gereksinimlerinin karşılanmasına katkıda bulunmuştur.

IEEE’nin vizyonu, teknolojik yenilikçiliği geliştirerek, üyelere kariyer olanakları tanıyarak ve dünya genelinde insanlığı ilerleterek küresel refahı arttırmaktır. IEEE’nin misyonu, elektro ve bilgi teknolojilerinde ve bilimlerde mühendisliğin yaratma, geliştirme, paylaşma ve bilgiyi uygulama süreçlerini insanlık ve meslek yararı için güçlendirmektir. Dünyaya yayılmış üyeliği ile IEEE uzay teçhizatlarındaki sistemlerden, bilgisayar ve telekomünikasyondan biyomedikal mühendisliği, elektrik enerjisi, ve elektronik aletlere kadar birçok alanda dünyanın önde gelen otoritesidir. IEEE, üyelerine teknik ve mesleki bilgiler, kaynaklar ve hizmetler sunar. IEEE ayrıca mühendislik alanına ilgiyi güçlendirmek için üniverstelerdeki öğrenci üyelerine de hizmetlerde de bulunur. IEEE’nin bir diğer önemli parçası IEEE’nin ürünlerini satın alan, konferanslara ve diğer IEEE programlarına katılan kuruluşlar oluşturmaktadır.

IEEE hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.ieee.org

Peki Neden IEEE?

Çünkü IEEE tüm mühendislik ve pozitif bilim dallarına ve teknolojiyle ilgilenen herkese hitap eden bir kuruluştur.
Çünkü IEEE sayesinde kendi ufkunuzu üniversitenizle sınırlamayacak, ulusal ve uluslararası bir düzeye taşıyacaksınız.
Çünkü IEEE Elektro-teknoloji ve ilgili bilim dallarının kuram ve ugulamalarını ilerletmiş, teknolojide yenilikçiliği hızlandırıcı görev almış bir kuruluştur.
Çünkü IEEE size okul ve meslek hayatında yanınızda olacak ve her zaman destek olacak bir kuruluştur.
Çünkü IEEE, üyelerine teknik ve mesleki bilgiler, kaynaklar ve hizmetler sunar, her üyeye aylık bilim dergisi olan Spectrum’u yollar.
Çünkü IEEE, üyelerine olağanüstü büyüklükteki makale arşivini sunar.
Çünkü IEEE 160 ülkeden 80,000′den fazlasını öğrencilerin oluşturduğu 370,000 kişilik bu dev bir kuruluştur.
 
turkieee
 
IEEE 10 bölgeye ayrılmış durumdadır. 10 bölgede 285 yerel bölümü ve 150 ülkede 770 tane öğrenci kolu bulunmaktadır. IEEE Türkiye Şubesi Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerini kapsayan 8. Bölgede yer almaktadır. IEEE’nin yüzölçümü bakımından en büyük bölgesi olan 8. Bölge, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Rusya’yı kapsamaktadır. IEEE 8. Bölge’de ve tüm dünyada öğrenci kolları bakımından 1. sırada yer alan Türkiye IEEE Öğrenci Kolları üyeleri, IEEE öğrenci üyeleri arasında ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Bu ayrıcalığın en önemli nedeni, IEEE Türkiye Öğrenci Kolları’nın sürekli aktif ve birbirleriyle iletişim içinde bulunan büyük bir topluluk olmasıdır. Her yıl düzenli olarak Türkiye IEEE Öğrenci Kolları Kongresi sırasında bir araya gelen öğrenci kollarımız, bu kongre sırasında ortak proje fikirleri ortaya atarak ve karşılıklı sorunlarının çözülmesinde birbirlerine yardım ederek, üyük bir dayanışma ve organizasyon örneği göstermektedirler. Türkiye IEEE Öğrenci Kolları arasında iletişim sadece kongrelerimizle sınırlı olmayıp, yıl içinde de gerek çeşitli organizasyonlarda yüzyüze, gerekse internet ortamındaki gruplarımızla ve forumlarımızla tüm yıl boyunca etkin bir şekilde devam etmektedir. Dünyadaki tabloda gördüğünüz öğrenci kolları birbirleriyle her an iletişime geçebilecek durumdadırlar.
mersin escort